Úřední zpráva OFS Zlín č. 1/2022-23 ze dne 4. 8. 2022

Úřední zpráva OFS Zlín č. 1/2022-23

Zpráva STK  OFS Zlín  ze dne 4. 8. 2022

 1. STK OFS Zlín upozorňuje, že pro SR 2022/23 jsou zrušeny všechny výjimky ohledně startu věkově starších hráčů v mládežnických kategoriích.
 2. STK OFS Zlín oznamuje, že po losovacím aktivu došlo k následujícím změnám –
 • OPM – Hvozdná – losovací číslo 6
 • OPM – SK Zlín – losovací číslo 12
 • MŽB – dodatečně doplněna skupina o družstvo Kašavy. Skupina byla přelosována na 10 účastníků.
 1. Seznam doposud dodaných sdružených klubů –

 

Soutěž Klub Sdružený klub
OPM Poteč Francova Lhota
III.A Fryšták B Lukov
OPD Dolní Lhota Horní Lhota
OPD Tečovice Malenovice
OPD Halenkovice Spytihněv
OPD Nedašov Nedašova Lhota
OPŽB Kašava Trnava
OPŽC Valašské Klobouky Valašské Příkazy
OPŽC Vysoké Pole Újezd
MŽA Březůvky Provodov
MŽB Hvozdná Březnice
MŽC Újezd Vysoké Pole

 

 1. STK upozorňuje na stálou platnost nařízení, že z důvodů nedostatku rozhodčích je zákaz změny termínu utkání dospělých ze soboty na neděli ÚZM. V případě nutnosti změny utkání ze soboty na neděli bude tato povolena pouze na dopoledne, případně 3 hodiny před ÚZM. Zápasy dorostu a starších žáků v termínu neděle ÚZM jsou úplně zakázány. Změny utkání z neděle na sobotu jsou povoleny.
 2. STK opětovně připomíná zástupcům oddílů povinnost v případě potřeby prokázat prohlášení zdravotní způsobilosti hráčů.
 3. STK upozorňuje na povinnost mít při každém mistrovském utkání k dispozici aktuální Listinu hráčů. Předejdete tím zbytečným komplikacím v případě, že budete nuceni uvedenou listinu předložit.
 4. Družstva, která nehrají utkání na svém hřišti, případně mají jiné náhradní hřiště než vlastní, jsou povinny dodat na STK potvrzení o souhlasu domácího oddílu.
 5. Seznamy hráčů sdružených klubů předloží zodpovědný klub nejpozději 3 dny před zahájením soutěže na předepsaném tiskopise e-mailem. Doporučení: klub uvede na seznam všechny teoreticky použitelné hráče.
 6. STK upozorňuje oddíly, které budou uplatňovat „Sdružený start“, že podmínkou započítání mládežnického družstva pro splnění podmínek § 33/ Soutěžního řádu (počet mládežnických družstev) je minimální počet aktivních hráčů na seznamu následující – pro kategorii dorostu a starších žáků je počet -7, pro kategorii mladších žáků je počet 5 ve sdruženém startu. Plnění tohoto nařízení bude kontrolováno STK OFS Zlín a na hrací ploše hlavním rozhodčím utkání.
 7. Termínové změny utkání vložené do systému IS FAČR budou zveřejněny v ÚZ 2/2022-23, která vyjde ve čtvrtek 11. 8. 2022. STK upozorňuje oddíly, že pro schválení změny je rozhodující datum vložení do systému.